KUL ADVENT...I KULTURA JE KUL!!

Vrsta programa: 
Termin: 
Subota, 02. prosinca 2017. - 18:00 to Subota, 23. prosinca 2017. - 22:00

Uz početak Adventa u Zagrebu otvoreno i premijerno izdanje KUL ADVENTA ispred Hrvatskog narodnog kazališta!

Svečanim paljenjem prve adventske svijeće na vijencu oko Manduševca na Trgu bana Jelačića, započeo je iščekivani „Advent u Zagrebu“, u sklopu kojega se do 7. siječnja 2018. samo središte grada Zagreba pretvara u pravu božićnu bajku. Uz već popularne adventske sadržaje i lokacije, Zagreb je bogatiji za još jednu istinsku adventsku atrakciju - KUL ADVENT, koji će se do 23. prosinca, održavati ispred Hrvatskog narodnog kazališta, a sve pod motom „I kultura je Kul“

KUL ADVENT u središte adventskih zbivanja stavlja umjetnički izričaj, onaj glazbeni, ali i likovni, a s lokacije ispred i oko Hrvatskog narodnog kazališta, tijekom trajanja premijernog izdanja ove nove manifestacije, smjenjivat će se  zvuci klasičnih, jazz i soul skladbi, uz live nastupe domaćih glazbenika, nastupe DJ-eva i neizbježne nastupe zborova, dječjih zborova i vokalnih ansambala s prigodnim božićnim napjevima i repertoarom.

Inače, ideja da se samo Hrvatsko narodno kazalište zajedno s prostorom oko kazališta  ove godine stavi u svrhu promicanja visoke kulture, kulturnih djelatnosti i umjetnika, a sve u skladu s duhom Božića i adventskog razdoblja, inicijativa je koju je pokrenuo Grad Zagreb, zajedno s Kulturnim centrom Travno, te u suradnji sa svim zagrebačkim centrima kulture. Uz naglasak na glazbenu, scensku, likovnu i primijenjene umjetnosti te promociju, ovom se manifestacijom želi naglasiti i značaj umjetnika kao aktivnih dionika hrvatskog društva. 

Tako će, uz bogat program, u prigodnim adventskim kućicama oko ali i unutar HNK i mladi umjetnici  imati priliku predstavljati svoja umjetnička djela, a posjetitelji će po povoljnim cijenama moći kupiti umjetnička djela kao prigodan  dar povodom Božića i Nove godine. 

Cjelokupnu ponudu KUL ADVENTA zaokružuje će i posebna gastronomska ponuda, s naglaskom na kulinarske delicije i specifičnosti kulinarske tradicije iz raznih dijelova Hrvatske. 

 

PROGRAM HNK:

Program svakoga dana  počinje u 18:00 sati

2.12., subota

Božić 21. stoljeća, student MATEJ PREDOJEVIĆ- PETRIĆ: LIVE BELCANTO CHRISTMAS

Istravaganti, Umag - u sklopu Festivala adventskih i božićnih napjeva u Zagrebu – zborovi i vokalni ansambli

 JAZZ - Gelato Sisters 

 

3.12., nedjelja

Božić 21. stoljeća studenti LOVRO MATOŠEVIĆ & TOMISLAV PARMAĆ

zborovi i vokalni ansambli - u sklopu Festivala adventskih i božićnih napjeva u Zagrebu

“Jeka Primorje”, Rijeka 

Vokalna grupa „Karlovčanke“ 

Zbor „Domaćigosti“

Zbor „Ivan Kukuljević Sakcinski“

 

KLASIKA - Tango Appasionato i Tvrtko Stipić, tenor

4.12., ponedjeljak

JAZZ - Tomi Novak & Anastasija Kaptelova 

Božić 21. stoljeća 8STRINGS (PALANOVIĆ-STAŠIĆ): HOLIDAY OF VIOLINS

 

5.12., utorak

Božić 21. stoljeća MANNA WANDERS (ROMANA PAVLIŠA): CHRISTMAS MAGIC FLUTE

Glazbena škola Bonar

JAZZ i KLASIKA – DJ Goran Šragalj

 

6.12., srijeda

Božić 21. stoljeća NIVES ŽUPANIĆ-TICA: FLUTE WINTER WONDERLAND

JAZZ i KLASIKA - DJ Goran Šragalj

 

7.12., četvrtak

JAZZ - 3 colours of Jazz (kvartet)

Božić 21. stoljeća MATEJ PREDOJEVIĆ- PETRIĆ: LIVE BELCANTO CHRISTMAS

 

8.12., petak

Božić 21. stoljeća ROKO VUŠKOVIĆ: CHRISTMAS GOES JAZZY

KLASIKA - Trio Mistique

 

9.12., subota

ZBOROVI - u sklopu Festivala adventskih i božićnih napjeva u Zagrebu – zborovi i vokalni ansambli

Mješoviti pjevački zbor „I. Kukuljević Sakcinski“, KUD Širine Novo Virje, Mješoviti pjevački zbor „Ronjgi“, Komorni pevski zbor „Vita“ Lendava, Slovenija, Udruga ruskog govornog područja u Međimurju „Kalinka“, Vokalni sastav Groovy Acappella, Gospel zbor Sunce Zagreb, Pjevački zbor „Đuro Prejac“ Desinić, HOKUD Sloboda, Mješoviti pjevački zbor KUD-a Pojatno

 

10.12., nedjelja

JAZZ - Ivana Galić Trio

Božić 21. stoljeća NIVES ŽUPANIĆ-TICA: FLUTE WINTER WONDERLAND

 

11.12., ponedjeljak

JAZZ - Tomi Novak & Anastasija Kaptelova 

Božić 21. stoljeća 8STRINGS (PALANOVIĆ-STAŠIĆ): HOLIDAY OF VIOLINS

 

12.12., utorak

Božić 21. stoljeća ROKO VUŠKOVIĆ: CHRISTMAS GOES JAZZY

JAZZ i KLASIKA – DJ Goran Šragalj

 

13.12., srijeda

Božić 21. stoljeća MANNA WANDERS (ROMANA PAVLIŠA): CHRISTMAS MAGIC FLUTE

JAZZ i KLASIKA - DJ Goran Šragalj

 

14.12., četvrtak

Studenti Lidije Horvat Dunjko 

JAZZ - 3 colours of Jazz (kvartet)

Božić 21. stoljeća MATEJ PREDOJEVIĆ- PETRIĆ: LIVE BELCANTO CHRISTMAS

 

15.12., petak

Božić 21. stoljeća NIVES ŽUPANIĆ-TICA: FLUTE WINTER WONDERLAND

Dobre Vibre 

 

16.12., subota

Humanitarni koncert u sklopu akcije DJECA za DJECU

zbor OŠ Malešnica, zbor Ljubljanica, zbor dječjeg vrtića, dječji zbor Kikići i genijalci, dječji zbor Zorica, Karlovac, dječji zbor vrtića Granešina

KLASIKA - PLES ispred HNK (Gudački kvartet + plesači animatori 2 para)

 

17.12., nedjelja

Glazbena škola Sesvete

Božić 21. stoljeća ROKO VUŠKOVIĆ: CHRISTMAS GOES JAZZY

 

18.12., ponedjeljak

JAZZ - Gelato Sisters

Božić 21. stoljeća MATEJ PREDOJEVIĆ- PETRIĆ: LIVE BELCANTO CHRISTMAS

 

19.12., utorak

Božić 21. stoljeća MANNA WANDERS (ROMANA PAVLIŠA): CHRISTMAS MAGIC FLUTE

JAZZ i KLASIKA – DJ Goran Šragalj

 

20.12., srijeda

Božić 21. stoljeća 8STRINGS (PALANOVIĆ-STAŠIĆ): HOLIDAY OF VIOLINS

JAZZ i KLASIKA – DJ Goran Šragalj

 

21.12., četvrtak

JAZZ - 3 colours of Jazz (kvartet)

Božić 21. stoljeća LOVRO MATOŠEVIĆ&TOMISLAV PARMAĆ:


22.12., petak

JAZZ - Tomi Novak & Anastasija Kaptelova 

Božić 21. stoljeća NIVES ŽUPANIĆ-TICA: FLUTE WINTER WONDERLAND

 

23.12., subota

JAZZ - Oridano Gipsy

KLASIKA - PLES ispred HNK (Gudački kvartet i plesači animatori)

 

ADVENT NA TRGU BANA JELAČIĆA

Bogat program u sklopu adventa održat će se i  ove će se godine na Trgu bana  Josipa Jelačića. Na glavnoj pozornici, predstaviti  će se mnogi izvođači popularne i zabavne glazbe, renomirana kulturno umjetnička društva i mnogi amaterski zborovi. 

Sve izvedbe i programske aktivnosti bit će besplatne za posjetitelje.

 

PROGRAM - Trg Bana Josipa Jelačića


3.12.2017 - nedjelja

· 10.30 – Finalisti Međunarodnog dječjeg festivala “Čarobna frula”

· 18.30 – Festival Demo bendova “Imagine Croatia”

 

4.12.2017 - ponedjeljak

· 18.30 – Koncert pobjednika  “Imagine Croatia”

 

5.12.2017 - utorak

· 18.00 – KUD “Žumberčani”

· 18.30 – MPZ “Prečko 50+”

· 18.45 – VS “Zrele Višnje”

· 19.00 – Zbor “Mjuze”

· 19.30 – KUD ”Nikola Tesla”

· 20.00 – Puhački orkestar  “ZET”

 

6.12.2017 - srijeda

· 17.30 –KUD “Oporovec”

· 18.00 – KUD “Prigorski zdenec”

· 18.30 – Dječji zbor “Pahuljice”

· 19.00 – Dječji zbor “Zagrepčanke I dečki”

· 19.30 – Dječji zbor “Bajka”

· 20.00 – Bez kompromisa

 

7.12.2017 - četvrtak

· 18.00 – KUD “Kustošija”

· 18.30 – KUD “Bukovac”

· 19.00 – Ženski vokalni sastav “Rezonanca”

· 19.30 – Dječji zbor “Kikići I Genijalci”

· 20.00 – ZFA “Dr. Ivan Ivančan

 

8.12.2017 - petak

· 17.30 – Zbor mladih “Aeternitas”

· 18.00 – HKUD HZ  “Matija Gubec”

· 18.30 – HKUD “Prigorec Markuševec”

· 19.00 – Klapa “Prvi komin Snježanin”

· 20.00 – Gospodari tambura

 

9.12.2017 - subota

· 11.00 – Dječji zbor “Mali Sesvećani”

· 11.30 – Dječji zbor “Zagrebački anđeli” 

· 12.00 – Dječji zbor “Minicantati” iz Labina I Vokalna skupina “XL” iz Labina

· 12.30 – KUD “Sijač Lučko”

· 13.00 – KUD “Preslica” 

            – HKU “Kolo”, Subotica

            – KUD “Bilje”

 

· 18.00 – KUD “Šumari”, Vinkovci

· 18.30 – Tamburaški sastav “Zelenjaki” , Gerištof

· 19.00 – Plesni program “Plesnog centra Zagreb” by Nicolas Quesnoit

· 20.00 – Jazz orkestar Hrvatskih oružanih snaga

 

10.12.2017 - nedjelja

· 11.00 – Dječji zbor “Samoborček”

· 11.30 – Predstavljanje osnovnih škola Grada Zagreba

 

· 18.00 – KUD “Frankopan – Remete”

· 18.30 – KUD “Valentinovo”

· 19.00 – Dječji zbor “Slavuji”

· 19.30 – Dječji zbor “Scarlettine”

· 20.00 – VIS “Riječ Života”

 

11.12.2017 - ponedjeljak

· 18.30 – Proglašenje sportaša Zagreba za 2017.

 

12.12.2017 - utorak

· 18.30 – KUD “Mladost”

· 19.00 – KPD “Sveta Klara”

· 19.30 – Mješoviti zbor “Ivan Kukuljević Sakcinski”

· 20.00 – HGGD “Sloga”

· 20.30 – Atomic dance factory

 

13.12.2017 - srijeda

· 18.00 – HKPD “Bosiljak”, Čučerje

· 18.30 – KUD “Kašina”

· 19.00 – Zbor “Hrvatske ružice”

· 19.30 – Zbor “Čežnja”

· 20.00 – Zagrebačke mažoretkinje I gosti

 

14.12.2017 - četvrtak

· 18.00 – FA “Vrapčanci”

· 18.30 – KUD “Stenjevec”

· 19.00 – Skelly Dancers – tradicionalni Irski plesovi

· 19.30 – Mješoviti zbor Sv.Barbare “Panis Angelicus”

· 20.00 – Atomic dance factory

 

15.12.2017 - petak

· 18.00 – FA “Sesvetska sela” 

· 18.30 – FIS “Remete”

· 19.00 – Dječji zbor “Bachovine”

· 19.30 – Celtic fantasy – tradicionalni I moderni Irski step

· 19.45 – VA “Goranke”

· 20.00 – Grupa “Gabula”

 

16.12.2017 - subota

· 11.00 – Dječji zbor “Klinci s Ribnjaka”

· 11.30 – Dječji zbor “Čarobna frula I Vrapčići”

· 12.00 – KUD “Sesvete”

· 12.30 – KUD “Sveta Ana”, Odranski Obrež

 

· 18.00 – KUD “Klas”, Podsused

· 18.15 – KUD “Nevijana”, Neviđani

· 18.30 – KUD “Croatia”

· 19.00 – Dječji zbor “Vivaldine”

· 19.30 – Zbor “Cantus ante omnia”

· 20.00 – Zbor mladih “Credo”

 

17.12.2017 - nedjelja

· 11.00 – Predstavljanje dječjih vrtića Grada Zagreba

 

· 18.00 – HKUD “Željezničar”

· 18.30 – HSPD “Sljeme” , Šestine  

· 19.00 – Zbor “SKAC”

· 19.30 – KUD “Petar Preradović I ” ŽVS “Đurđevčice”

· 20.00 – FA “Zagreb – Markovac”

 

18.12.2017 - ponedjeljak

· 18.00 – ZUK “Korana”

· 18.30 – FS “Kolo”

· 19.00 – HKOUD “Sloboda”

· 19.30 – Zbor “Hrvatica”

· 20.00 – Kvintet “Jazz me do”

· 20.30 – Atomic dance factory

 

19.12.2017 - utorak

· 20.00 – Humanitarni koncert “Želim život” , Ana Rukavina

 

20.12.2017 - srijeda

· 18.00 – KUD “Ruža Prigorja”

· 18.30 – KUD “Resnik” 

· 19.00 – MPZ “Baščina Društva prijatelja glagoljice”

· 19.30 – Gospel zbor “Sunce”

· 20.00 – ŽPZ“Danica”

· 20.30 – Atomic dance factory

 

21.12.2017 - četvrtak

· 18.00 – Večer srednjih škola Grada Zagreba

 

22.12.2017 - petak

· 18.00 – PZK “Derventsko kolo”

· 18.30 – KUD “Vedar osmijeh”

· 19.00 – Zbor mladih “Anima una”

· 19.30 – KUD “Ina”

· 20.00 – Atomic dance factory

· 20.30 – Predbožićna viteška bajka – Red Čuvara Grada Zagreba

 

23.12.2017 - subota

· 11.00 – Dječji zbor “Zagrepčanke I dečki”

· 11.30 – Dječji zbor “Medenjaci”

· 12.00 – PD “Novi Zagreb”

· 12.15 – LIS “Plješevica”

· 12.40 – KUD “Dubrava”

· 13.00 – KUD “Prepuštovec”

 

· 18.00 – Dječji zbor “Pahuljice”

· 18.30 – Adventski zborski Podij CEKATE-a

· 19.00 – VA “Vatroslav Lisinski”

· 19.30 – Zbor mladih “Lilium”

· 20.00 – Koncert “Rock akademije”

RADUJEMO SE VAŠEM DOLASKU!!!