ZG KUL - JEDINSTVENA PONUDA KULTURNIH MANIFESTACIJA

Vrsta programa: 
Termin: 
Četvrtak, 12. srpnja 2018. - 20:00 to Subota, 21. srpnja 2018. - 23:00

Zagrebačko kulturno ljeto! Kulturni doživljaji za sve Zagrepčane i posjetitelje našega grada zbog kojih će ovog ljeta doista biti KUL u Zagrebu!

ZGKul - jedinstvena ponuda svih kulturnih manifestacija i događanja tijekom ljeta u gradu Zagrebu

Najljepše otvorene i zatvorene pozornice grada Zagreba: Trg kralja Tomislava, Bundek, Tuškanac, MSU, Klovićevi dvori, Grič, Zagrebačka katedrala, Maksimir, Hrvatski prirodoslovni muzej / Scena Amadeo, MUO, Krležin gvozd, Opatovina,Trg bana Jelačića, brojni zagrebački muzeji i dr., brojni festivali i više tisuća izvođača, glazbeni festivali i brojni atraktivni hrvatski i strani izvođači, bogati izbor kazališnih festivala i pozornica, atraktivni filmski festivali i programi, međunarodna smotra folklora, brojne izložbe, zbirke i muzeji i raznolike druge kulturno-turističke atrakcije

LJETNA POZORNICA BUNDEK

Koncerti počinju u 21:00 ako nije drukčije navedeno

 

Četvrtak, 12.7.

JM JAZZ WORLD ORCHESTRA u 20:00 sati

Dirigent: LUIS BONILLA

OPERA b.b. Zagreb u 21:30

Franz Lehár: VESELA UDOVICA, opereta

KOMORNI ORKESTAR OPERE b.b.

Dirigent: DARIJAN IVEZIĆ

Režija:Branka Cvitković iDinko Bogdanić
Kostimografkinja: Elvira Ulip
Asistentica kostimografkinje: Vera KodžićKukić
Scenografkinja: Marta Crnobrnja
Glazbeni suradnik- korepetitor: Davor Ljubić
Orkestracija: Darijan Ivezić
Oblikovanje svjetla: Ivica Aničić / Davor Popović

Uloge:

Barun Zeta:Nenad Tudaković
Valencienne:Blanka Tkalčić
Grof Danilo:RonaldBraus
HannaGlawari: Lidija Horvat-Dunjko
Camille de Rossillion: Siniša Galović
Cascada:Dominik Došen

St. Brioche: Martin Gelić
Njeguš:Dejan Jakovljević
Kromow:Davor Ljubić
Praskowia:Nada Abrus
Olga:Josipa Bilić
Sylviane:Vita Vukov
Lolo: Mirna Sporiš
Dodo: Ervina Sulejmanova

Petak, 13.7.

DIVINITIES OF THE EARTH AND WATERS

MIMIKA ORKESTAR

Umjetnički voditelj:MAK MURTIĆ

Subota, 14.7., 21:30

ZAVRŠNI KONCERT XVIII. SVJETSKOG KONGRESA SAKSOFONISTA

Nedjelja, 15.7., 19:00

MEĐUNARODNI SUSRET PUHAČKIH ORKESTARA

Sudjeluju orkestri iz Mađarske, Poljske, Češke , Italije, Slovenije i Hrvatske

Ponedjeljak, 16.7.

BLACK MUSIC TRIBUTE

AKADEMSKI ZBOR VLADIMIR PRELOG i solist STOJAN TRAJKOV

Solistica: Ivana Galić, glas

Darko Horvat, gitara

Neven Resnik,orgulje

Krešimir Randich, bubnjevi

Klub Dobre vibracije

Iva Juras,umjetničko vodstvo

Utorak, 17.7.

Ansambl GLAS YUNANA (Kina)

U suradnji s Međunarodnom smotrom folklora

Srijeda, 18.7.

ASTRID MUSIC

Astrid Kuljanić, glas

Ben Rosenblum, harmonika

Mat Muntz, bas

VicenteHansen, bubnjevi

Četvrtak, 19.7.

ANTOLOGIJSKI HRVATSKI EVERGREENI

TAMBURAŠKI ORKESTAR HRT-a & KLAPA KAMPANEL

Dirigent: SINIŠA LEOPOLD

Petak, 20.7.

FILIP NOVOSEL, tambura

TIHOMIR HOJSAK, kontrabas

MATIJA DEDIĆ, klavir

Subota, 21.7.

OD BAROKA DO ROCKA

VOKALNI SASTAV "AD ASTRA"

Umjetnička voditeljica: JASNA STAJIĆ