Izložba učeničkih fotografija na temu „Otpad“ u Muzeju grada Zagreba
Centar za kulturu i informacije Maksimir i ove godine u partnerstvu s Muzejom grada Zagreba organizirao je Dječji Fotosalon - izložbu fotografija učenika osnovnih škola od četvrtog do osmog razreda koja će se otvoriti 17.1.2023. u 13 sati u prostoru MGZ-a (Popov toranj).
Tema ovogodišnjeg salona poznatog i kao Fotografija i mladi je OTPAD tako da su učenici uzeli svoje fotoaparate i krenuli u „lov“ na otpad koji je dobio novi život.
Ovogodišnje škole sudionice:
OŠ IVER
OŠ RAPSKA
OŠ MARINA DRŽIĆA
OŠ MATKA LAGINJE
OŠ ČUČERJE
OŠ PANTOVČAK
OŠ JOSIPA JURJA STROSSMAYERA
OŠ JABUKOVAC-ZAGREB
OŠ VJENCESLAVA NOVAKA
OŠ SAVSKI GAJ
OŠ IVANA GORANA KOVAČIĆA
Maleni fotografi tako su svojim objektivima ulovili otpad koji nije smeće, već i dalje ima svoju svrhu.
Najboljim fotografijama dodijelit će se tri vrijedne nagrade, a svi mentori i učenici će dobiti zahvalnice.
Učeničke fotografije bit će izložene na izložbi u prostoru Muzeja grada Zagreba i mogu se razgledati od 17. do 31. 1. 2023.
Radujemo se vašem dolasku!
Program je financiran od Gradskog ureda za kulturu, međugradsku i međunarodnu suradnju i civilno društvo Grada Zagreba.